Рокитнянська районна рада

Про заходи до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Переглядів: 360

                       

      Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги.  

       9 травня в смт Рокитне відбулися урочисті заходи та мітинг-реквієм з нагоди 74 -ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

       Свята пам’ять про Другу світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої праці, і водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за Вітчизну. Мільйони людей забрала Друга світова війна.

        Урочиста колона пройшла під звуки маршу духового оркестру центральною алеєю селища Рокитне, потім відбулася церемонія покладання квітів до Дошки Героїв Небесної Сотні, до пам’ятного знаку Захисникам незалежності України та до Меморіалу Слави.

         Далі розпочався мітинг-реквієм на площі в центрі селища.

        До учасників мітингу звернулися: голова Рокитнянської районної ради Конопчук О.Г., в.о. голови Рокитнянської адміністрації Приліпко О.Ю., Рокитнянський селищний голова Богданов Ю.А.,  військовий районний комісар Бабенко В.С., ветеран праці Шевченко В.М., представник учнівської молоді, учень 9 класу Рокитнянського районного ліцею Коваленко Артем. Вони привітали всіх присутніх зі святом Перемоги над нацизмом у Другій  світовій війні, побажали миру і злагоди, щастя і радості на довгі роки.

       Зокрема Олександр Григорович сказав: «Для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Великої Перемоги, найвищим законом буття є вірність їх священній справі, довічна синівська шана і повага. Сьогодні це свято оцінюється по-особливому. На Сході України іде війна, гинуть кращі сини, мирне населення, тому надзвичайно гостро відчувається велич подвигу тих, хто ціною власного життя дарував і сьогодні дарує нам можливість жити в мирі та спокої.»

      За перемогу українці заплатили високу ціну. Армії Українського фронту звільняли Берлін, Прагу, Відень, Белград. Двічі герої Радянського Союзу – 26 наших земляків, а легендарний повітряний ас – Іван Кожедуб – тричі. 10 маршалів Радянського Союзу народились в Україні.

     Вічна пам’ять і слава всім, хто наближав Велику Перемогу! Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона запорука неминучої нашої перемоги сьогодні.

    Серед українців - Героїв Радянського Союзу були і наші земляки: Кузьма Демидович Висоцький, Михайло Григорович Бондаренко, Василь Іванович Козловський, Борис Мойсеєвич Котлярський, Михайло Васильович Прасолов, Гнат Степанович Хоменко, Олександр Овсійович Шевченко.

    Традиції воїнів-переможців нацизму успадкували нинішні воїни української  гвардії. Хто б міг подумати, що на нашій землі знову проллється кров. Майдан, військові дії на Сході України відкрили нову статистику воєнних  втрат  українців.  Небесна Сотня, тисячі загиблих у військових діях в АТО, серед них є і вихідці з Рокитнянщини: Островський Олександр Олександрович, Білобров Юрій Вікторович, Сова Анатолій Андрійович, Зінич Ігор Вікторович, Олефір Олександр Павлович, Андреєв Артем Вадимович, Павленко Дмитро Петрович, Сорокодзюба Іван Михайлович.

        В скорботній хвилині мовчання під звуки метроному  та залпів салютної  групи учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих під час Другої Світової війни та  на Сході нашої України.

       Нехай священний вогонь Перемоги буде оберегом щасливої долі на многії, многії літа.

      Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував Батьківщину.

     Дорогі ветерани! Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного  і громадянського  обов’язку  – це високий приклад для наслідування. Наш обов’язок - бути гідними  вашого життєвого подвигу, утверджуючи мир. злагоду та суспільну гармонію на українській землі.

     Цього ж дня, четвертий рік поспіль, за підтримки підприємств Групи компаній COMSPEC: ТДВ «Рокитнянський спецкар»єр», ТОВ «РКДЗ», ТОВ НВО «Промвпровадження»  відбулися спортивні масові заходи (змагання з футболу,  спартакіада, естафети) на стадіоні районного спортивного комплексу  "Рокитне" для дітей та жителів Рокитнянщини з нагоди свята - Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.« повернутися до списку новин