Рокитнянська районна рада
Рокитнянський район, Київська область

Підстави для надання додаткової відпустки одиноким матерям

Переглядів: 143

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної  вторинної правової допомоги  відділ "Рокитнянське бюроправової допомоги" інформує: 

 

 Підстави для надання додаткової відпустки одиноким матерям:

Наявність:

-двох або більше дітей віком до 15 років;

-дитини з інвалідністю;

-усиновленої дитини;

-дитини в одинокої матері;

-дитини у батька, яку він виховує без матері (зокрема й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

-дитини під опікою (піклуванням);

-дитини у прийомних батьків.

При визначенні підстав для отримання права на відпустку на дітей, одна дитина може бути врахована кілька разів. Тобто, якщо у матері є двоє дітей віком до 15 років і одна з них є дитиною з інвалідністю, то така мати має право на відпустку за двома підставами. Якщо є кілька підстав для надання відпустки, передбаченої її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Тривалість додаткової відпустки батькам, які мають дітей на сьогоднішній день становить 10 календарних днів.

Святкові і неробочі дні не враховуються. Тобто якщо на період відпустки на дітей припадають святкові та неробочі дні, відпустку продовжують на кількість таких днів. Але при цьому святкові і неробочі дні не оплачують. При наявності декількох підстав для надання такої відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Тривалість невикористаних соціальних відпусток на дітей за попередні роки повинна визначатися відповідно до норм законодавства, що діяли на той час.

 

« повернутися до списку новин