Рокитнянська районна рада
Рокитнянський район, Київська область

Про заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору

Переглядів: 115

         22 листопада в смт Рокитне до Дня пам'яті жертв Голодомору, який відзначають щороку в четверту суботу листопада відбувся  мітинг-реквієм.

      

     З метою вшанування  жертв голодоморів України біля Пам'ятного знаку Голодомору зібралися керівники району, представники трудових колективів, громадських організацій, молоді та засобів масової інформації.

       Мітинг - реквієм розпочався зі спогадів тогочасних подій. У період з квітня 1932 по листопад 1933 року Україна втратила близько десяти мільйонів людей, пік голодомору припав на весну 1933 року. Тоді щодня помирало 25 тисяч людей. Держава не дорахувалася майже чверті свого населення. Кількість ненароджених дітей перевищила мільйон.

       Не обійшла ця страшна подія і Рокитнянський район. За свідченням очевидців, у ті важкі роки в районі померло більше 3213 осіб.

     Сьогодні голодомор - це духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам'ять очевидців. Нині на всіх громадянах незалежної України лежить величезна відповідальність перед полеглими нашими співвітчизниками  - зберегти пам'ять про жертв голодомору, - заначили керівники району.

       Присутні вшанували пам'ять загублених життів наших співвітчизників під час Голодомору 1932-1933 років - хвилиною мовчання.

       По завершенню мітингу відбулося покладанням квітів до Пам'ятного  знаку жертвам Голодомору та запалення лампадок.      

   З нагоди вшанування пам'яті жертв Голодомору відправив поминальну панахиду священник Української Православної церкви Олексій.

       Ми не маємо права знехтувати уроками минулого і забувати про мільйони невинно убієнних і закатованих українів. Вічна пам'ять загиблим!

« повернутися до списку новин