Рокитнянська районна рада
Рокитнянський район, Київська область

Заходи до Дня Соборності в Рокитнянському районі

Переглядів: 311

 

Щороку, 22-го січня,  в Україні відзначають День Соборності. Саме цього дня у 1919 році  проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

   Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. Це свято нагадує нам про важливість консолідації українського суспільства навколо єдності держави, виховання у громадян патріотизму і почуття національної гідності.

    Цього дня на Рокитнянщині відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності  та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. З метою вшанування пам’яті тих, хто боровся за демократію, волю і свободу України, не шкодуючи власного життя.

   До всіх присутніх звернулися голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук та заступник голови Рокитянської районної державної адміністрації Лариса Кононець які зазначили, що Соборність означає неподільність та єдність наших земель, цілісність минулого і майбутнього нашого народу. Голова районної ради згадав Героїв, які полягли за незалежну, соборну Україну та Героїв, які стали на її захист в 2014 році і які сьогодні здійснюють свій ратний подвиг ради миру на нашій  землі. 

     Учасники делегації поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять великого борця за волю України, поета, мислителя, генія нації Тараса Шевченка,  Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників бойових дій на Сході України.

« повернутися до списку новин