Рокитнянська районна рада

Про заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення

Переглядів: 306

                                 

     День пам’яті та примирення – пам’ятний день в Україні, що відзначають  щороку   08 травня в річницю Перемоги над нацизмом у Європі з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні.

     08 травня в обрядовій залі районного Будинку культури  смт Рокитне відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди Дня пам’яті та примирення.

       Мільйонам людей назавжди врізався в пам'ять біль Другої Світової війни. Червоним лиховісним полум’ям кривавого терору увірвався він до мирних осель Західної України  того далекого 17 вересня 1939 року, розірвав небо хижою тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами Наддніпрянської України 22 червня 1941 року.

         Війна, що прийшла на українську землю,  увірвалася до кожної сім»ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисячі міст і сіл.

Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, якої ще не знала історія. Він боровся за свободу і переміг. Серед тисяч солдатських автографів на стінах Рейхстагу чимало українських імен.

До учасників зібрання звернулися керівники  району: голова Рокитнянської районної ради  Олександр Конопчук  та в.о. голови Рокитнянської  районної державної адміністрації Олег Приліпко.

    Зокрема Олександр Григорович сказав:"Не  щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами.

    Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо. Вклонімося усім полеглим, схилимо голови в журбі й задумі  хвилиною мовчання. Покладімо квіти до могил, в молитві пом’янімо всіх, хто не повернувся з тієї проклятої для всього світу війни.

        Вшануймо пам'ять тих, хто загинув в роки Другої Світової війни, хто звеличив нашу землю, Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави".

   В концертній програмі брали участь: народний аматорський ансамбль народної пісні "Барви", учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури, хор старшокласників позашкільного спеціалізованого мистецького навчального закладу Рокитнянської районної ради Київської області  "Музична школа".« повернутися до списку новин