Рокитнянська районна рада

Про заходи до Дня матері та Міжнарожного дня сім'ї

Переглядів: 238

                                                 

      Рухається історія, змінюються часи, удосконалюється життя людини на землі, сягає фантастичних вершин наука й техніка, але неминущою цінністю, незамінною духовною, моральною величиною залишається в людському суспільстві Мати. Адже в основі загальнолюдської моралі – любов до Матері і шаноба до Материнства, які об’єднують людей незалежно від будь-яких відмінностей між ними. У цьому відношенні Мати і Материнство схожі на Сонце, яке несе життєдайне тепло всьому людству.

     День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Це свято – привід сказати мамі про те, що вона – найрідніша та найдорожча людина

     Мати – найрідніша і найближча кожному з нас людина. Вона дарує нам життя. Вона вчить нас  людських правил, оживляє наш розум, вкладає у наші вуста добрі слова. Образ матері опоетизований у віршах, оспіваний у музичних творах, прославлений у казках і легендах. Перше слово, яке дитина вимовляє, це слово «мама».  Мама – наша берегиня. Берегиня, обереги – наші давні й добрі символи. Їхнє коріння сягає глибини століть. Може, маючи такі прекрасні символи, народ зумів уберегти  від забуття нашу пісню й думку, нашу історію й родовідну пам’ять, волелюбний дух, незалежну Україну…
     Ще одне  свято є у травні. Міжнародний день  сім'ї в Україні відзначають щорічно 15 травня починаючи з 1993 року.

     Встановлення цього дня ставить за мету звернути увагу громадськості багатьох країн світу на багаточисельні проблеми сім»ї.

     15 травня в обрядовій залі районного Будинку культури відбулися урочистості  та святковий  концерт до Дня матері та до Міжнародного  Дня сім»ї.

      Учасників зібрання привітали зі святами керівники району: голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук, заступник  голови Рокитнянської районної державної адміністрації Лариса  Кононець     та вручили  Подяки  Рокитнянської  районної державної адміністрації Київської області та Рокитнянської районної ради Київської області багатодітним матерям за уособлення  доброти, милосердя й шляхетності, піклування про наше найдорожче багатство – дітей, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, формування високих духовних і моральних якостей та з нагоди Дня матері.

     Голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук у своєму виступі  зазначив: "З родини йде життя людини" – говорить народна мудрість.

     Виховання у сім'ї є першоосновою розвитку дитини. Духовний вплив батьківського дому на її формування створюється завдяки щорічній материнській ніжності, небагатослівній любові батька, домашньому теплу, затишку, захисту і сімейній злагоді.

     Сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, в якій  вона народилася і зростала. Куди б не закинула її доля, вона завжди подумки із своїм корінням."

      Не дарма кажуть: "Здорова родина – квітуча Україна". Здорова держава може бути лише тоді, коли  родина в цій державі  почувається захищеною і забезпеченою. Тоді, коли батьки мають час на працю і відпочинок, коли діти більше мандрують лісами і містами, а не сидять у віртуальному світі насилля і реклами. Важливо, коли матеріальні та духовні цінності збалансовані і коли в родинах зберігаються традиції. Така родина дасть собі раду із багатьма проблемами.

      З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Родина – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

      Концертна програма була дуже насиченою і змістовною. Глядачі із захопленням сприймали номери  учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури, сценку "Тарасовими стежинками" народного аматорського лялькового театру "Теремок" та інструментального ансамблю бандуристів.« повернутися до списку новин