Рокитнянська районна рада
Рокитнянський район, Київська область

Оголошення

 

Рокитнянський відділ обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує:  

 

УРЯД ВСТАНОВИВ АДРЕСНУ ДОПОМОГУ ДО ПЕНСІЙ РОДИНАМ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ПІД ЧАС УЧАСТІ В АТО/ООС

З 1 серпня 2020 року 461 утриманцю (по Київській області) з числа членів сімей осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, буде призначено адресну допомогу до пенсійної виплати.

Допомога буде виплачуватися тим родинам, яким пенсія у разі втрати годувальника обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” і розмір пенсій яких (з урахуванням всіх виплат установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 7800 грн.

У разі, якщо пенсія призначається на двох і більше утриманців, адресна допомога встановлюється у сумі, що не досягає до 6100 грн. на кожного із зазначених членів сім’ї. При цьому, максимальний розмір пенсійної виплати не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (з 01.08.2020 -17120 грн.).

Приклад 1. Пенсія у разі втрати годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 5600 грн. Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 7800 грн.

Приклад 2. Пенсія у разі втрати годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 5600 грн., в тому числі 419,44 грн. – надбавка до пенсії за особливі заслуги перед Україною. Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 8219,44 грн. (7800 грн. +419,44 грн.)

Приклад 3. Пенсія у разі втрати годувальника на двох непрацездатних членів сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 7900 грн. (по 3950 грн. кожному члену сім”ї). Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 12200 грн. (по 6100 грн. кожному члену сім’ї).

Приклад 4. Пенсія у разі втрати годувальника на трьох непрацездатних членів сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 10272 грн. (по 3424 грн. кожному члену сім”ї). Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 17120 грн. (по 5706,67 грн. кожному члену сім”ї).

З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2020 р. № 674 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» можна ознайомитись за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-dodatkovij-socialnij-zahist-okremih-kategorij-t30820

 

 

 

Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області повідомлено про підозру 51-річному чоловікові, який вбив свою матір. 

Повідомлено про підозру 51-річному жителю с. Запруддя Рокитнянського району Київської області, який 20.06.2020, перебуваючи в стані алкогольного сп᾿яніння,  вбив свою 80-річну матір в її будинку.

Дії чоловіка кваліфіковано за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині).

Підозрюваному загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до п᾿ятнадцяти років.

 

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" надає інформацію: про право дружини на утримання під час вагітності та у разі проживання з нею дитини.

Право дружини на утримання під час вагітності врегульоване статтею 84 Сімейного кодексу України.
Виникнення цього права обчислюється терміном зачаття дитини. Тобто звернення до суду за утриманням можливе відразу при виявленні вагітності.
Суб'єктом відповідного обов'язку надавати вагітній дружині утримання є лише чоловік, який перебуває з нею у зареєстрованому шлюбі. Тобто біологічний батько, який в шлюбі з жінкою не перебуває, такого утримання надавати не зобов'язаний.
Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною ТРЬОХ РОКІВ. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною ШЕСТИ РОКІВ. Наявність у дитини вад фізичного чи психічного розвитку зумовлює як додаткові витрати на дитину, так і обмежує дружину у самостійному матеріальному забезпеченні.
Підтвердження наявності у дитини вад фізичного чи психічного розвитку має бути підтверджене відповідними медичними документами. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Така позиція є вірною, оскільки дружина виношує чи проживає зі спільною дитино, а тому незважаючи на її дохід, чоловік має її компенсувати втрату можливостей повноцінно себе реалізовувати у кар'єрному зростанні, громадському та світському житті.
Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. Для цього достатньо надати державному виконавцю свідоцтво про народження дитини та підтвердити факт проживання з дитиною.
Однак дружина не позбавлена права звернутися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів у разі такої потреби, якщо доведе, що доходи чоловіка збільшились.
Аліменти на утримання дружини можуть стягуватись незалежно від того чи розірвано шлюб між подружжям чи ні. Якщо аліменти на дружину призначено до розірвання шлюбу, то вона має право на їх стягнення і після його розірвання.
До якого суду слід звертатися з позовом?
Позовна заява про стягнення аліментів подається до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача чи позивача.
Яка вартість звернення до суду?
Позивачі за подання до суду позовної заяви про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (пункт 3  частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір”). Отже, звернення до суду є безкоштовним.
Які документи необхідні для звернення до суду?
- копія паспорта та ідентифікаційного коду дружини;
- копія паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (чоловіка);
- копія свідоцтва про шлюб або документи щодо його розірвання;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- довідка про склад сім'ї за місцем проживання вагітної дружини чи за місцем її проживання з дитиною (її реєстрації);
- документи, що засвідчують вагітність дружини (за наявності такої підстави);
- документи, що засвідчують вади фізичного чи психічного розвитку у дитини (за наявності такої підстави);
- довідка з управління соціального захисту населення щодо перебування матері на обліку та отримання щомісячної допомоги при народженні дитини;
- довідка про заробітну плату чоловіка (за наявності).
З якого часу присуджуються аліменти?
Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову до суду.

 

«Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області до суду скеровано обвинувальний акт щодо старшого бухгалтера відділу освіти Кагарлицької районної державної адміністрації Київської області»        

     Встановлено, що 32-річна жінка, займаючи посаду старшого бухгалтера відділу освіти Кагарлицької районної державної адміністрації Київської області, будучи службовою особою, упродовж 2017-2018 років привласнила талони на дизпаливо «Energy», яківідповідною комісією відділу освіти були передані їй на зберігання, та в подальшому отримала за них 18162 л палива, яке використала в своїх інтересах, чим заподіяла відділу освіти Кагарлицької районної державної адміністрації матеріальну шкоду на загальну суму 415 264 грн.

  В зв᾿язку з цим старшому бухгалтеру, як службовій особі, висунуто обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

     Обвинуваченій загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" надає інформацію:

Сімейним кодексом України передбачено такі договірні відносини щодо сплати аліментів:
1. Шлюбний договір (стаття 93 Сімейного кодексу України);
2. Договір про сплату аліментів на дитину (стаття 189 Сімейного кодексу України).
Різниця між вказаними договорами може стосуватися не їх змісту, а конкретних умов, за яких договори укладаються. Так, якщо договір укладає подружжя, яке за спільною заявою хоче розірвати свій шлюб, то сторони керуються частиною другою статті 109 Сімейного кодексу України. Якщо мова йде про батьків дитини, які ніколи не перебували у шлюбі, або навпаки, перебувають у шлюбі і не бажають його розривати, то ці особи при укладенні договору звертаються до статті 189 Сімейного кодексу України. Якщо подружжя або особи, які реєструють шлюб, можуть включити положення про сплату аліментів у свій шлюбний договір згідно статті 93  Сімейного кодексу України.
У відповідності до частини другої статті 109 Сімейного кодексу України договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. Батьки мають право визначити не лише розмір, а й строки сплати відповідних періодичних платежів.
Договори про сплату аліментів на дитину можуть встановлювати: виплати аліментів у частці від заробітку (доходу) платника; виплату аліментів у твердій грошовій сумі; про погашення заборгованості за минулий час тощо. Крім того, у договорі можуть бути встановлені засоби забезпечення виконання зобов'язань, наприклад, сплата неустойки у разі прострочення строку виплати аліментів тощо.
Зокрема, у статті 196 Сімейного кодексу України визначено, що одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. 
Отже, навіть при відсутності цієї умови у договорів, неустойка може нараховуватися згідно з вимогами законодавства.
Розмір аліментів визначається за домовленістю між батьками, але слід також враховувати положення частини другої статті 182 Сімейного кодексу України, а саме мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Варто зазначити, що мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присудженим судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Крім того, якщо мова не йде про сплату загальної суми аліментів повністю наперед до досягнення дитиною повноліття (це необхідно, наприклад, якщо батько, який зобов'язаний сплачувати аліменти, виїжджає на постійне місце проживання в країну, з якою в Україні не існує договорів про правову допомогу в сімейних справах), доцільно в договорі вказати про можливість індексації аліментних виплат, в зв'язку з інфляцією та збільшенням прожиткового мінімуму.
Згідно статті 638 Цивільного кодексу України щодо розміру і строків виплати аліментів, то це істотні умови договору, які мають бути чітко прописані в договорі. Відсутність однієї з перелічених умов є підставою для визнання договору неукладеним.
Закріплення у договорі положення про сплату аліментів на дитину у твердій грошовій сумі в умовах високого рівня інфляції, характерного для нашої держави, породжує питання про їх індексацію. Тому сторони можуть включати це питання до договору з урахуванням вказівок закону згідно коментаря до частини другої ст. 184 Сімейного кодексу України.
До договору можуть бути включені положення про зміну його умов або про його припинення.
Зміна розміру аліментів, а отже, і зміна договору можлива на підставах, закріплених у статті 192 Сімейного кодексу України. Припинення договору можливе у зв'язку з укладенням батьками договору про припинення права на аліменти на дитину, переданням права власності на нерухоме майно відповідно до правил, встановлених статтею 190 Сімейного кодексу України, а також у зв'язку із закінченням строку дії договору або досягненням дитиною повноліття.
Зміни до договору між батьками про сплату аліментів на дитину можуть вноситися протягом усього часу його існування, шляхом укладання відповідної угоди, яка має обов'язково нотаріально посвідчуватись.
Перелік документів, для нотаріуса щодо укладення договору Паспорти сторін або інші документи які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії (ч. 3 ст. 43 Закону України "Про нотаріат");
1. Реєстраційні номери облікової картки платника податків;
2. Свідоцтво про народження дитини.
3. При нотаріальному посвідченні договору про сплату аліментів на дитину державне мито справляється у розмірі 1 % від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (пп.«д» п. 3 ст. 3 Декрету).
У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

   «Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області до суду скеровано обвинувальний акт щодо державного реєстратора сектору державної реєстрації відділу адміністративних послуг Сквирської районної державної адміністрації Київської області»

  Встановлено, що в грудні 2018 року державний реєстратор сектору державної реєстрації відділу адміністративних послуг Сквирської районної державної адміністрації Київської області з метою отримання неправомірної вигоди, всупереч вимогам Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», здійснив незаконну державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, внаслідок чого одне із товариств Рокитнянського району Київської області неправомірно отримало у власність земельні ділянки площею близько 33 га, належні сільським радам Рокитнянського району Київської області та Рокитнянської селищної ради Київської області.

Внаслідок злочинних дій державного реєстратора громадам району та селища завдано шкоду на загальну суму 852 020 грн.

Державному реєстратору повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 365-2 (зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам) Кримінального кодексу України.

Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано для розгляду до суду, обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.

Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

    Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує:

         що на виконання Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» Пенсійним фондом України впроваджується призначення пенсії без звернення особи.

 Підприємства, установи мають можливість подати скан-копії трудових книжок застрахованих осіб через кабінет страхувальника порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua). Інструкцію по поданню скан-копій трудових книжок можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/ko.pfu.gov.ua/?modal=admin_todo_tour.

Після чого на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду  відображатиметься інформація про трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та про сплачені страхові внески.

Перевагами здійснення обліку трудових книжок в електронній формі є:

 • зменшення витрат роботодавців на ведення паперового документообігу; 
 • спрощення  доступу до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності, пенсійного забезпечення, створення передумов для автоматичного призначення цих виплат;
 • врахування даних стосовно освіти та кваліфікації, яку має працююче населення та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, які існують на ринку праці, та планування підготовки (перепідготовки) фахівців за актуальними напрямками;
 • зменшення негативних наслідків втрати паперових документів та неможливості (ускладнень) з їх відновленням.

Деталі за телефоном 04562 52118

 

Керівництво

Міністерства соціальної політики України

(м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10)

 

 

з/п

 

ПІБ

 

 

Посада керівника,

який веде прийом

 1.  

ЛАЗЕБНА

Марина Володимирівна 

Міністр

        2

КОТИК

Євген Дмитрович

Перший заступник Міністра

 

        3

ЛЕБЕДЦОВ

Борис Борисович

Заступник Міністра

        4

МУЗИЧЕНКО

Віталій Володимирович

Заступник Міністра

 

         5  

САЛЬНІКОВА

Тетяна Геннадіївна

Заступник Міністра

 

         6

СУЯРКО

Сергій Миколайович

Державний секретар

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" надає інформацію:

За статистичними даними, щорічно в Україні з’являється близько 8 тис. дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Причини цьому різні: смерть батьків, складні матеріальні обставини батьків, вживання алкоголю і наркотиків, жорстоке ставлення до дітей. Звісно, найкращим рішенням для дитини є збереження її біологічної сім’ї. Проте, якщо це неможливо, згідно з українським законодавством, усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Що таке усиновлення дитини? Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст. 282 Сімейного кодексу України, а саме, усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України.

Увага! Важливим у цій ситуації є розірвані стосунки дитини з батьками ЮРИДИЧНО.

Хто підлягає усиновленню? Усиновленню підлягають тільки ті діти, яким офіційно надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Статус дитини-сиротинадається дітям, у яких померли або загинули батьки, що підтверджується свідоцтвом про смерть кожного з них.

Статус дитини, позбавленої батьківського піклування, надається дітям батьки якої:

позбавлені батьківських прав, визнані безвісно відсутніми або недієздатними – на підставі рішення суду;

 • оголошені померлими – свідоцтва про смерть батьків, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду;
 • батьки яких відбувають покарання в місцях позбавлення волі, що підтверджується вироком суду;
 • батьки яких перебувають під вартою на час слідства, що підтверджується постановою суду;
 • батьки яких знаходяться у розшуку органами внутрішніх справ,пов’язаному з ухиленням від сплати аліментів, що підтверджується ухвалою суду або довідкою органів внутрішніх справ про розшук батьків та відсутність відомостей про їх місцезнаходження;
 • у зв’язку з тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, що підтверджується висновком медико-соціальної експертної комісії.

Хто може бути усиновлювачем?

Згідно ст. 211 Сімейного Кодексу України усиновлювачем дитини може бути:

 • дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
 • усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж вісімнадцять років.
 • подружжя;
 • особи, які проживають однією сім’єю за рішенням суду щодо усиновлення ними дитини;
 • якщо дитина має лише матір, вона може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати перебуває у шлюбі;
 • якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він перебуває у шлюбі;
 • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв’язку з усиновленням втрачають правовий зв’язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

Важливо! Переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

З якого віку може бути усиновлена дитина? Усиновити можна дитину у віці від 2 місяців до 18 років. У виняткових випадках (за рішенням суду) може бути усиновлений і повнолітній, який є сиротою або позбавлений батьківського піклування до досягнення ним 18 років (ч. 2 ст. 208 Сімейного кодексу).

Що необхідно зробити, щоб усиновити дитину? Крок 1. Звернутися з письмовою заявою про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем свого проживання та зібрати документи.

Разом із заявою подаються такі документи:

копія паспорта;

 • довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органом Державної Фіскальної Служби;
 • копія свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі);
 • висновок про стан здоров’я кожного заявника;
 • засвідчена нотаріально письмова згода 2-го з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
 • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органом внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
 • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
 • довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У разі коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається.

Довідково! 10 липня 2019 року Уряд прийняв постанову № 603 „Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей”. Нормами цієї постанови передбачено введення обов’язкової підготовки для громадян України, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування.

Крок 2. Очікувати результатів перевірки поданих документів. Після отримання заяви та документів служба у справах дітей протягом 10-ти робочих днів:

 • перевіряє документи на відповідність вимогам законодавства;
 • проводить бесіду із заявниками;
 • складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників;
 • розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок і в разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.

Облік дітей, які можуть бути усиновлені, здійснюється службами у справах дітей за місцем походження дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Крок 3. Звернення до суду.

Відповідно до ст. 310 ЦПК України, заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання.

Після отримання висновку заявники звертаються до місцевого суду із позовною заявою про усиновлення із доданими до неї документами:

 • копії паспорту;
  • копії свідоцтва про одруження;
  • копії свідоцтва про народження дитини;
  • характеристика на заявника з місця роботи;
  • довідка про доходи;
  • характеристика на дитину з навчального закладу;
  • висновок служби у справах дітей про можливість бути усиновлювачем;
  • довідка про відсутність судимостей;
  • довідка про стан здоров’я;
  • довідка про реєстрацію за місцем проживання;
  • квитанція про сплату судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • копії заяв.

Усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її проживання після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення у присутності представника служби у справах дітей.

Державна підтримка сімей, які усиновили дитину

Особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:

 • на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини (при усиновленні дитини віком старше трьох років);
 • на грошову допомогу при усиновленні дитини у розмірі як при народженні першої дитини, зокрема це 41280 гривень. У разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" надає інформацію:

Про виплату грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку та вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Хто має право на отримання грошової компенсації?

Особи, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, якщо протягом трьох календарних років такі особи не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу і не виплачувалася грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування у зазначений період Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Інші особи з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Учасники бойових дій, учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, зазначені у статтях 6-1, 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" та ветерани праці.

Особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням та іншим особам з інвалідністю:

I і II групи – 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що визначається Мінсоцполітики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік;

III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що визначається Мінсоцполітики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік.

Особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань":

I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;

III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.

У разі зміни групи інвалідності в період перебування особи з інвалідністю на обліку виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування здійснюється в розмірах відповідно до групи інвалідності, встановленої йому на дату виплати.

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій, учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особам, зазначеним у статтях 6-1, 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", та ветеранам праці відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" виплачується за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки.

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (пункт 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року N 785 "Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян").

 

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує:

 Карантинні перерахунки пенсій

 Незважаючи на стан надзвичайної ситуації, в квітні 2020 року майже 553 тисячам пенсіонерів, які перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області, виплачено 2 млрд. 328 млн. грн. пенсійних виплат. За день у квітні 2020 року в середньому виплачувалось майже 106 млн. грн.

Усі пенсії профінансовано своєчасно, без порушень графіків.

З 01.04.2020 проведено перерахунок пенсій близько 66,4 тис. працюючим пенсіонерам. Середній розмір підвищення склав 162,10 грн.
 Також, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» від 01.04.2020 № 251:
 понад 68,6 тис. пенсіонерів, вік яких перевищує 80-річний, отримали щомісячну виплату у розмірі 500 грн. на суму 35,6 млн. грн.;
 481,8 тис. пенсіонерів Київщини нараховано одноразову грошову допомогу в розмірі 1 тис. грн., на виплату якої спрямовано 479,6 млн. грн.;
 476,3 тис. осіб проведено перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Середній розмір підвищення склав 222,36 грн.
 Окрім того, 110 особам на суму 192,2 тис. грн. продовжено виплату пенсій по інвалідності, у яких інвалідність встановлено на певний термін та строк повторного огляду, зазначений в довідці МСЕК, визначено у період карантину ( ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 №540-IХ).

Всі перерахунки здійснено своєчасно, без додаткового звернення осіб до Пенсійного фонду.

 

У травні 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області виплачуватиме проіндексовані пенсії.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році" Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій з 1 травня.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11. Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

Перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) та 476,3 тисячам пенсіонерів Київської області підвищено розмір пенсій. Середній розмір підвищення - 222,36 гривень.

Виплата проіндексованих пенсій буде проводитись з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках  або через АТ “Укрпошта”.

 

 

 

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" надає інформацію стосовно Програми відновного  правосуддя для неповнолітніх в Україні

 

   Рокитнянський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році’’, 23 квітня 2020 року по Рокитнянському району було профінансовано кошти в сумі 10279833,00 грн в повному обсязі.
   Чисельність осіб, яким виплачено одноразову грошову допомогу  у  зв’язку  з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 через поштові відділення складає 5095 особи, а через банківські установи – 5283 особи. Кошти перераховані на банківські установи були зараховані на рахунки одержувачів в той же день, а доставка одноразової допомоги через поштові відділення здійснена згідно графіку роботи поштових відділень по 30 квітня включно.
   У разі виникнення питань у пенсіонерів Рокитнянського району, зокрема, щодо права на виплату 1000 гривень, просимо звертатися до Пенсійного фонду дистанційно:
- через веб портал електроннихпослуг 
https://portal.pfu.gov.ua
- надсилати електронні звернення через інформаційну сторінку за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/ko/81-elektronne-zvernennya/ або на електронну адресу gu@ko.pfu.gov.ua.
- телефонувати на номер «гарячої» телефонної лінії сервісного центру 04562-5-13-11
Бережіть себе - збережетеУкраїну!

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" інформує: 

Що робити коли відмінили рейс авіаційного сполучення!?!?

Оскільки в умовах надзвичайних обставин перевізник має право скасовувати рейси без повідомлення, варто самим перевіряти, а не чекати повідомлення!! Авіаперевізник, скасовуючи або затримуючи рейс, повинен надавати пасажирам на їх запит пояснення щодо підстав скасування чи затримки рейсу. Також раджу пасажирам не писати авіакомпаніям запит на скасування квитка, як деякі перевізники просять (адже не ви відмовляєтесь, а перевізник скасовує рейс). Треба писати запит на письмове підтвердження факту скасування рейсу і причини скасування та заяву про повернення всіх коштів із вказівкою, що рейс та зміна дати більше не задовольняє ваші потреби. Якщо авіакомпанії пропонують тільки перенести дату чи повернення вартості квитка за умовами тарифу (добровільне повернення), то знайте, що у вас є право відмовитись від перенесення дати та вимагати примусового повернення коштів. Це авіакомпанії скасовують рейси через рішення органів влади, а не пасажири відмовляються від квитка.

Обов’язки авіакомпаній:

Проінформувати пасажирів про правила відшкодування (не про скасування, про скасування має бути внесено в систему бронювання/дистрибуції за 8 годин до рейсу); Запропонувати альтернативу. Якщо пасажир відмовився від альтернативи, повернути всі кошти, навіть коли тариф цього не передбачає. Авіаперевізник має право відмовити в поверненні коштів (за винятком всіх невикористаних державних зборів, податків, аеропортових зборів (такс) і зборів (такс) авіаперевізника), якщо: Заяву про повернення коштів пасажир подав після закінчення строку чинності квитка; Квиток придбано за спеціальним тарифом і правилами його використання не передбачено повернення сум (у разі придбання квитка за таким спеціальним тарифом авіаперевізник або його агент з продажу повинен поінформувати про це пасажира під час бронювання і в квитку має бути відповідна відмітка). Право перевізника відмовити у поверненні коштів у зв’язку з дією надзвичайних обставин або непереборної сили не передбачається.

Що робити коли відмінили рейс міжнародного автобусного сполучення?

Всі українці можуть повернути гроші за квитки на потяги, які виявилися недійсними через карантин COVID-19 в Україні в найближчий місяць. Компанія «Укрзалізниця» компенсує пасажирам повну вартість проїзних документів на всі рейси, що було скасовано через введення карантину - без справляння додаткових зборів. Для зручності пасажирів і щоб уникнути концентрації людей біля кас, «Укрзалізниця» продовжила термін повернення квитків до 1 місяця від дати передбачуваного відправлення потягу, який було скасовано.

Що робити коли відмінили рейс міжнародного автобусного сполучення?

Якщо ви придбали квиток на скасований міжнародний рейс, на сайті компанії перевізника можна змінити його статус на «Відкрита дата» та скористатися ним пізніше. Якщо ви придбали квиток в компанії перевізника до оголошення карантину та не отримали повідомлення про скасування рейсу, зверніться до перевізника, номер якого вказаний на Вашому квитку. В разі скасування пасажирів мають повідомляти особисто. Усі квитки повертаються за процедурою, зазначеною компанією перевізником.

 

 

 

Білоцерківський місцевий центр безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" інформує: 

Про основні санітарні норми для супермаркетів та магазинів під час карантину

     Пандемія коронавірусу COVID-19 вплинула на життя людей у більшості країн світу. В Україні - також. Ще однією зі сфер життєдіяльності, які зазнали змін це мережі супермаркетів та магазинів. Саме вони мають забезпечити для своїх працівників та відвідувачів безпечні умови перебування у цих приміщеннях.

     Діяльність цих закладів не підпадає під обмежувальні заходи на час карантину. Однак для захисту здоровя громадян Міністерство охорони здоров'я закликає дотримуватися посилених санітарно-гігієнічних норм.

Адміністрація закладів торгівлі повинна:

 • не допускати осіб в торгівельні зали з ознаками захворювання на ГРВІ;
 • проводити щогодини дезінфекцію поверхонь торгівельного обладнання, інвентарю, тощо;
 • всіх працюючих забезпечити засобами індивидуального захисту;
 • забезпечити заклади для покупців достатньою кількістю одноразових рукавичок та пакувального матеріалу;
 • при вході в торгівельні зали магазинів  самообслуговування забезпечити покупців одноразовими рукавичками та встановити ємкості для використаних засобів індивидуального захисту;
 • забезпечити фасування та пакування всіх видів продовольчих товарів;
 • заборонити продаж в режимі самооблуговування вагових продовольчих товарів, подальша термічна обробка яких не передбачена;
 • продуктовим супермаркетам забезпечити роботу наявних кас впродовж усього робочого часу для попередження утворення черг та скупчення людей;
 • в кінці робочої зміни забезпечити обов'язкове генеральне прибирання всіх приміщень та торгівельного обладнання з використанням миючих та дезінфекціючих засобів;
 • заборонити перебування тварин в місцях торгівлі;
 • заборонити продаж продовольчих товарів в неустановлених місцях.

Відвідувачі супермаркетів мають дотримуватись таких правил:

 • перед входом до торгової зали закладу необідно одягнути захисну маску;
 • обробити руки, ручку візка або кошика антисептиком;
 • для скорочення часу перебування в закладі торгівлі наперед підготуйте список товарів, які необхідно придбати;
 • в торговій залі та в черзі до каси дотримуйтеся відстані між відвідувачами не менше 2 метрів;
 • якщо ви маєте симптоми респіраторного захворювання, залишайтеся дома та зверніться телефоном за допомогою до родичів, сусідів, знайомих, які зможуть доставити вам необхідні товари;
 • при можливості замовте необхідні товари через інтернет, по телефону служби доставки торгового закладу.

Відповідальність за порушення санітарних норм.

Адміністративна відповідальність

       Статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає притягнення до адмінвідповідальності у вигляді штрафу за порушення санітарних правил і норм (далі - СанПіН). Розмір штрафу залежить від особи, яку притягають до відповідальності: для громадян передбачений штраф від 17 до 240 грн.; для посадових осіб - від 102-425 грн.

       Відповідно до ст. 236 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов"язані з порушенням санітарних норм, уповноважені органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Кримінальна відповідальність

      Законодавство України передбачає кримінальну відповідальність за порушення СанПіН, щодо запобігання інфекційним захворюванням  та масовим отруєнням.

       Так, статтею 325 Кримінального кодексу України передбачено, що порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань: карається штрафом до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (згідно з останніми змінами від 17000 до 51000) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до тьох років.

   Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки: караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

     Умисне поширення епідемії з метою ослаблення держави (диверсія) кваліфікується за ст. 113 Кримінального кодексу України.

 

ОГОЛОШЕННЯ

    23 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області спрямувало на виплату одноразової грошової допомоги понад 480 мільйонів гривень.

   299,5 тисячам пенсіонерів, які отримують пенсії на рахунки у банках, одноразову допомогу буде зараховано не пізніше 24 квітня.
    182,5 тисячам пенсіонерів, які отримують пенсії через пошту, листоноші мають доставити одноразову допомогу додому протягом 5 календарних днів з дня надходження коштів. У разі неможливості виплати одноразової грошової допомоги в зазначені 5 днів, її мають виплатити не пізніше 25 червня поточного року, щоб кожен з пенсіонерів, які мають право на таку виплату, отримав належні кошти. У разі виникнення питань у пенсіонерів Київської області, зокрема, щодо права на виплату 1000 гривень, просимо звертатися до Пенсійного фонду дистанційно: через вебпортал електронних послуг 
https://portal.pfu.gov.ua надсилати електронні звернення через інформаційну сторінку за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/ko/81-elektronne-zvernennya/ або на електронну адресу gu@ko.pfu.gov.ua. телефонувати на номери «гарячих» телефонних ліній сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, що вказані за посиланням:
https://www.pfu.gov.ua/…/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fo…/

Бережіть себе - збережете Україну!

 

Пенсійний фонд України задля убезпечення населення в умовах карантину закликає максимально користуватись послугами дистанційно

Залишаючись вдома, Ви можете отримати всю необхідну інформацію без особистих візитів, скориставшись онлайн сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

На вебпорталі електронних послуг Фонду є можливість:

отримати довідки із підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсій, страховий стаж, заробітну плату й сплачені внески;

подати заяву на призначення пенсій за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсій виключно в електронному вигляді;

подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб (наприклад, дані паспорту, адреси проживання);

подати звернення (заяву, скаргу, пропозицію);

активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Крім того, наші сервіси:

“Електронна трудова книжка” дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність;

“Пенсійний калькулятор” допоможе зробити прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком.

Для полегшення доступу до електронних сервісів вебпорталу створено мобільний додаток “Пенсійний фонд”. Відтепер з мобільних пристроїв (смартфону чи планшету) є можливість подати документи для призначення або перерахунку пенсії, отримати доступ до електронної пенсійної справи, переглядати та отримувати відомості про сплачені страхові внески, набутий страховий стаж.

 

УВАГА! Для доступу до вищезазначеного спектру послуг потрібно зареєструватись на вебпорталі за допомогою  кваліфікованого електронного підпису.

Для цього, обравши на вебпорталі Пенсійного фонду функцію “вхід”, ви:

      із запропонованого переліку акредитованих центрів сертифікації ключів, вибираєте свій; 

      вводите пароль свого електронного кваліфікованого підпису;

      успішно користуєтесь послугами.

Пенсійний фонд ще раз закликає залишатись вдома та не ризикувати своїм здоров’ям та життям.

Бережіть себе – збережете Україну!

 

ОГОЛОШЕННЯ!!!

РОКИТНЯНСЬКИЙ ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН (СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР) УПРАВЛІННЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ЗМІНУ НОМЕРА ТЕЛЕФОННОЇ «ГАРІЯЧОЇ ЛІНІЇ»  на  (04562)5-13-11

 

Доплата окремим категоріям пенсіонерів та індексація пенсій

    1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає:

 • щомісячну виплату у розмірі 500 грн. пенсіонерам старше 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 грн. При цьому встановлюється, що для таких пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн.;
 • виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, станом на 01.04.2020 не перевищує 5000 грн.;
 •  індексацію пенсій на 11%;
 • встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн. особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Такі перерахунки будуть проведені за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України, автоматично.

Виплата перерахованих пенсій буде проведена в установленому порядку через уповноважені банки  або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».

 

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

    З 01.04.2020 відбувся черговий перерахунок пенсій особам, які працювали чи продовжують працювати після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Органи Пенсійного фонду України щороку проводять такий перерахунок без додаткового звернення особи.
    Відповідний перерахунок пенсій фахівцями Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області проведено близько 66,4 тис. цивільним пенсіонерам Київщини. В результаті цього розмір пенсії зазначеній категорії осіб збільшився в середньому на 162,1 грн. і склав 2975,92 грн.

  Крім цього повторно повідомляємо, що у зв’язку з реєстрацією випадків захворюваності на COVID - 19 в Україні прохання до відвідувачів Рокитнянського відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ у Київській області утриматись від особистого відвідування відділу, задля уникнення масового скупчення людей та мінімізації ризику поширення інфекції. Відповіді на всі свої запитання можна отримати у телефонному режимі.

Телефони для довідок

Відділ обслуговування громадян :      5-13-11

Відділ з перерахунків пенсій :             5-19-45

Відділ з виплати пенсій :                      5-24-82

 

Перерахунок пенсій пенсіонерам, яким виповнилось 80 і більше років

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області проведено перерахунок пенсії пенсіонерам, яким виповнилось 80 і більше років та розмір пенсії яких не перевищує 9205,19 грн., а саме встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 грн.
Тобто, розмір пенсії разом з компенсаційною виплатою та надбавками, підвищеннями, зокрема, пенсією за особливі заслуги перед Україною після проведення перерахунку не може перевищувати 9205,19 грн.
Крім того, у разі коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійної виплати з урахуванням зазначеної виплати, надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), у пенсіонерів, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за наявності страхового стажу (у чоловіків – 25 років, а у жінок – 20 років), не досягає 2600 грн., таким особам встановлено доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

 

На період карантину виплата пенсій по інвалідності, призначених відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ.
Зокрема, згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 02.04.2020, врегульовано питання продовження виплати на період карантину пенсій особам, в яких на цей час припадає перекомісія МСЕК.
Після закінчення терміну дії карантину, або обмежувальних заходів, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснить перерахунок розміру виплаченої пенсії на підставі результатів переогляду медико-соціальної експертизи.

 

1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категорія населення у 2020 році»                               

Пенсійний фонд України пропонує відеороз'яснення щодо виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень в умовах карантину, яке розміщено на youtube каналі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=uwSYHD_kA4c&feature=youtu.be

Водночас закликаємо мінімізувати соціальні контакти: виплати будуть здійснені усім своєчасно шляхом надходження коштів на особисті банківські картки, або доставлені листоношами додому.

Залишайтесь вдома. Бережіть життя - збережете Україну!

 

Білоцерківський місцевий центр безоплатної вторинної правової допомоги відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги" інформує : 

 "Про орендну плату під час карантину"

          17 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 530-ІХ “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”, відповідно до якого було внесено зміни у ч. 2 ст. 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, № 13, ст. 52), а саме: після слів "введення комендантської години," доповнено словами "карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України,". Тобто, на державному рівні визначено віднесення карантину до форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).                                              Так, згідно із ч. 1 ст. 617 ЦК, особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.  Також, відповідно до частин четвертої, шостої ст. 762 ЦКУ орендар має право вимагати в орендодавця зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася. Крім того, орендар звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.                                                                                                                                                                Законопроектом № 3275  внесено зміни до “Прикінцевих та перехідних положень” Цивільного кодексу України , а саме доповнено новими пунктами такого змісту: п.14. З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету  Міністрів України “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 11 березня 2020 року № 211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу.                                                                                                                  Наголошуємо, що цей Закон  набирає чинності з дня його опублікування. 02.04.2020р. закон повернуто з підписом Президента. Тому, в найближчий час чекаємо введення закону в дію. Також, рекомендовано проблему шляхом перемовин з орендодавцем та внести зміни до договору оренди. Зміни до порядку розрахунків, в тому числі їх відстрочення рекомендуємо врегульовувати шляхом внесення змін до договору (додатковий договір, угода тощо). За згодою сторін такі ситуації можна врегулювати і без засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) торгово-промисловою палатою  України.

 

                                         У період карантину залишаймося здоровими в електрифікованих оселях!

     У період оголошеного вУкраїні карантину, незважаючи на боротьбу із коронавірусом, помешкання клієнтів ТОВ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК» забезпечені електричною енергією. Щоденна наполеглива праця робітників енергетичної галузі створює можливість комфортного перебування мешканців Київської області вдома, в т.ч. і на період карантину.

     Щоб вся енергосистема України працювала і надалі,нам всім необхідно вчасно сплачувати за електроенергію та інші комунальні послуги, ресурсом для забезпечення якими також є електрична енергія.

    Незважаючи на карантин, обов'язок платити за електроенергію зберігається!

    ТОВ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК», як електропостачальник універсальної послуги, просить кожного клієнта – бути здоровим та не допускати накопичення заборгованості.  Пам’ятайте, несплата за електроенергію в одному місяці не звільнить від оплати в наступному, а лише призведе до накопичення заборгованості.

    Ми вдячні кожному, хто своєчасно розраховується за електричну енергію і просимо з розумінням ставитися до ситуації, що склалася в країні. Запровадження Урядом карантинних заходівне звільняє нас від обов’язку проведення вчасних оплат за спожиту електроенергію. Вчасність проведення оплатє запорукою стабільної роботи системи електропостачання.

    ТОВ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК» просить громадян дотримуватися карантину. В умовах карантину заплатити за світло можна не виходячи з дому і не піддаючи себе ризику захворіти. Наразі функціонують дистанційні безготівкові канали оплати, які не потребують особистого візиту до банку:

 • он-лайн системи оплатиPINbank, Portmoneта Payhab, посилання на які є на сайті
  ТОВ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК» http://koec.com.ua;
 • Приват 24;
 • Сервіс ОЩАД 24/7
 • інші.

    Якщо Ви не знаєте як користуватися особистим кабінетом або використовувати
он-лайн системидля оплати за електричну енергію, просимо зателефонувати до нашого
Кол-центру і ми Вам допоможемо: тел. 0800 30 49 09(безкоштовний з будь-яких телефонів в Україні ).

    Також закликаємо свідому молодь, яка в умовах технічного прогресу володіє знаннями та навиками проведення оплат через інтернет-сервіси, допомогти своїм родичам, друзям та людям похилого віку оплатити за електроенергію онлайн! Поясніть їм як це зробити і чому це дійсно важливо для нас всіх. 

    Залишаймося здоровими та відповідальними! Тільки спільна та злагоджена робота всіх громадян та суб’єктів господарювання допоможе швидше подолати загрозу, що нависла над країною, та зберегти стабільність енергосистеми.

    Повна та своєчасна оплата за електричну енергію є основною умовою безперебійного електропостачання до Ваших помешкань та стратегічно важливих об’єктів України.

 

З повагою,

ТОВ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК»!

 

 

Мобільні телефони сімейних лікарів амбулаторій загальної практики сімейної медицини 

    З метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом (COVID-2019) КНП «Рокитнянський центр первинної медико-санітарноїдопомоги»  закликає з розумінням віднестись до ситуації, яка склалась в Україні, так і в усьомусвіті.

   Якщо ви повернулися з країн, де зафіксовані випадки зараження коронавірусом (COVID-2019), або мали контакти з потенційними хворими ,неодмінно залишайтесь вдома. У разі виявлення ознак підозри на коронавірусну інфекцію, при наявності симптомів, як гарячка, головний біль, кашель, ускладнене дихання, —телефонуйте сімейному лікарю.

   Надаємо мобільні телефони сімейних лікарів амбулаторій загальної практики сімейної медицини.  Але не  забувайте, будь ласка, що лікар також людина!

Рокитнянська АЗПСМ:

Баштова В.В. 098-925-0420

Носир Т.В. 096-650-9235

Калайда Ю.О. – 097-032-6641

Момотенко Ю.М. 096-442-38-64

Красуля Т.І.098  752 0799

Лазар Т.І. 097-225-3425

Осташевська Л.В. 066-568-6075

Москалик В.О. 096-070-4479

АЗПСМ села: Житні Гори

Чубко Н.В. 068-473-8445

Марченко Н.Л. – 097-852-1575

АЗПСМ села Синява:

Бурковська Т.С. 098-477-0751

Костина Т.О. 096-855-6573

АЗПСМ села Ольшаниця

Диба А.І. 097-312-4756

АЗПСМ села Насташка

Поночовний В.П. 097-468-2808

АЗПСМ села Острів:

Папушой Н.М. 068-547-8139

 

 

 

Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

Самоізоляція - це...

10 речей які ви маєте зробити, якщо у вас підозоюють COVID-19

Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

У зв’язку з загостренням ситуації з поширення коронавірусної інфекції з 23 березня 2020 року і до завершення карантину відділ «Рокитнянське бюро правової допомоги» Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно‼️

Щоб отримати правову консультацію:

напишіть на нашу електронну пошту: rokytnianske@legalaid.kiev.ua

зателефонуйте: Відділ "Рокитнянське бюро правової допомоги"- (04562) 5-12-61

Небхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться біля інформаційного стенду бюро.

Правову консультацію можна також отримати:

✅ зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

✅ поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

✅ поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

✅ прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat

✅ скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua

Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави.