Рокитнянська районна рада
Рокитнянський район, Київська область

Оголошення

Про скликання  тридцять четвертої сесії Рокитнянської районної ради  сьомого скликання     

З метою загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я маю право!"- консультує юрист- начальник відділу Рокитнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області Дідик О.М.

                                                         Право на отримання аліментів при вступі на навчання                                                                                                                                                                               

Доволі часто до органів юстиції звертаються громадяни з проханням надати консультацію щодо можливості отримання аліментів особою, яка вже досягла повноліття. Наголошуємо, що однією із умов для отримання матеріальної допомоги такого характеру є продовження навчання – до досягнення особою двадцяти трьох років.

Причому не має значення якою є форма навчання – денна, вечірня чи заочна. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.При вступі на денну форму навчання аліменти можуть бути присуджені щомісячно, але без урахування часу літніх канікул, на заочну – одноразово (один раз на рік) або посеместрово. Також варто брати до уваги той факт, що аліменти можуть бути сплачені лише за умови, коли інший з батьків має можливість надавати матеріальну допомогу.При визначенні їх розміру можуть бути враховані вартість навчання, підручників, проїзду до навчального закладу, а також проживання за місцем його знаходження.

Розсаду – на город!

                                                                    

     Травень – останній місяць весни, гаряча пора для овочівників. Уже наприкінці квітня – на початку травня у теплій землі ростуть цибуля, ревінь, редиска, салат, спаржа, кріп, щавель. Починаючи з другої-третьої декади, висаджують розсаду помідорів, перцю, баклажанів, а в останніх числах травня і на початку червня – розсаду білоголової капусти середньопізніх та пізньостиглих сортів.

Щоб ваша розсада не хворіла і швидко прижилася, її потрібно правильно і своєчасно посадити у відкритий ґрунт на постійне місце.Будь яка пересадка для рослин - це завжди стрес. Наше завдання - зробити все можливе, щоб молоді рослинки (розсада) помідорів, огірків, баклажанів, перцю, капусти перенесли пересадку з мінімальним стресом.

Правильне висаджування розсади забезпечить багатий врожай овочів.Щоб розсада перенесла пересаджування з мінімальним стресом, її потрібно загартувати до умов навколишнього середовища. За декілька днів до висаджування розсади у відкритий ґрунт, її потрібно виносити на відкрите повітря, спершу на 15 хв, потім на 30 хв, годину, дві, аж тоді висаджувати на постійне місце у відкритий ґрунт.

Грядку для висаджування розсади будь-яких культур найкраще готувати з осені. Для цього відразу після збирання врожаю її перекопують на штик лопати. Грудки не розбивати - це дозволить ґрунтові краще промерзати взимку, завдяки чому загине значна частина личинок шкідників і хвороботворних мікроорганізмів.

Навесні ґрунт дезінфікують гарячим (70-80° С) розчином мідного купоросу (1 ст. ложка мідного купоросу на 10 л води), витрачаючи на 1 кв. м 1-1,5 л засобу. Після по поверхні ґрунту рівномірно розсипають органічні добрива (3-4 кг гною, торфу або перегною на 1 кв. м), суперфосфат (1 ст. л. на 1 кв. м), сульфат калію (1 ст. л на 1 кв. м) і деревну золу (1 ст. ложку на 1 кв.м).Потім ґрунт перекопують і розрівнюють граблями.

При висадці розсади  треба врахувати багато факторів: погодні умови, вимоги рослин до температури ґрунту і повітря, правильно обраний вік розсади, народні прикмети. Не поспішайте висаджувати розсаду у відкритий ґрунт якомога раніше. Рано висаджена розсада має високі шанси загинути від холоду, вітру чи інших весняних факторів.

Дотримання температурного режиму при висаджуванні розсади – не примха, а одна з обов’язкових умов отримання високого врожаю. Якщо температура ґрунту нижча, ніж потрібна рослині, стрес від несприятливих умов надовго затримає розвиток висадженої розсади, зменшить у результаті врожай.Якщо ґрунт прогрівся до 12 °С – можна висаджувати розсаду селери; якщо 15 °С – томати і перець; огірки можна висаджувати за прогрівання ґрунту до 16 °С вночі та 18 °С вдень (за 10 °С ріст припиниться). Для висаджування розсади помідорів оптимальна середньодобова температура – 15–20 °С (вночі має бути не нижче 15 °С).

Якщо сіяли розсаду самі, то її вік знаєте точно. А якщо довелося купувати? Висота, товщина стебла, кількість листя допоможе з’ясувати, чи розсада готова до висаджування. Висаджувати можна таку, що досягла розмірів:

 • Перець заввишки 18–20 см, стебло завтовшки 4–5 мм, має 7–9 листочків.
 • Томат заввишки 20–25 см, стебло завтовшки 5–7 мм, має 7–9 листочків.
 • Капуста білокачанна рання заввишки 20–25 см, стебло завтовшки 5–7 мм, має 5–7 листочків.
 • Капуста білокачанна середня заввишки 20–22 см, стебло завтовшки 4–5 мм, має 5–6 листочків.
 • Капуста білокачанна пізня заввишки 18–20 см, стебло завтовшки 4–5 мм, має 5–6 листочків.
 • Капуста цвітна заввишки 20–22 см, стебло завтовшки 5–7 мм, має 5–6 листочків.
 • Огірок, кавун, диня заввишки 12–16 см, стебло завтовшки 5–6 мм, має 3–5 листочків.
 • Салат заввишки 5–8 см, стебло завтовшки 1–2 мм, має 4–6 листочків.
 • Селера заввишки 8–12 см, стебло завтовшки 1–3 мм, має 4–5 листочків.

Гарних Вам врожаїв!

Інформація щодо урядової програми "Муніципальна няня" на тему: Порядок  отримання послуг "Муніципальна няня"

Рокитнянський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури повідомляє:

      З метою забезпечення законності та правопорядку, боротьби зі злочинністю, захисту прав і інтересів громадян в Україні функціонують органи прокуратури.

      Належне виконання усіх функцій прокуратури, передбачених Конституцією України, гарантується відповідним кадровим забезпеченням.

     Так, ч.1 ст. 27 Закону України «Про прокуратуру», який приведено у відповідність до європейських вимог, передбачає наступні вимоги до прокурора місцевої прокуратури:

 • кандидат має бути громадянином України;
 • повинен отримати вищу юридичну освіту;
 • мати стаж роботи в галузі права не менше двох років;
 • володіти державною мовою.

      Одним із небагатьох державних навчальних закладів, які здійснюють підготовку кадрів для органів прокуратури, є Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого (м. Харків).

     Інститут прокуратури та кримінальної юстиції зазначеного університету, випускниками якого стало понад 9 тис. осіб, переважна більшість яких працює на різних посадах в органах прокуратури України, існує з 1995 року.

    Цього року оголошено набір для 400 осіб на перший курс Інституту прокуратури та кримінальної юстиції, що дає чудовий шанс отримати фундаментальну юридичну освіту з перспективою працевлаштування в органах прокуратури України.

     Деталі можливо дізнатися на сайті https://nlu.edu.ua  або в Рокитнянському відділі Кагарлицької місцевої прокуратури за адресою:  пров. Новий, 2а, смт Рокитне, Київська область.

 

 

З метою загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я маю право!" (консультує юрист-консультація міністра юстиції України) "Особливості голосування під час другого туру виборів"

 

 

З метою загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" (консультує юрист - консультація міністра  юстиції України "Як реалізувати своє право на працю?"

 

 

Рокитнянський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області інформує:

  Доступ до публічної інформації

З метою реалізації громадянами права щодо подання запитів на інформацію відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Кагарлицькій місцевій прокуратурі Київської області діє електронна пошта  - kagarlyk@kobl.gov.ua.

 

 

З метою загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" (консультує юрист –консультації начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області Шевченко О.В. ): «За що каратимуть на виборах та чому кожен з нас має слідкувати за порушеннями?»

 

 

Рокитнянський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області інформує:    "Позбавлення волі за крадіжку майна"

 

 

Участь у форумі «Школа Сімейного лікаря»

 

 

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН! Інформує Рокитнянське бюро правової допомоги!


Відповідно до частини першої статті 38 Конституції України громадяни України мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
         Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років (частина перша статті 103 Конституції України).
         Згідно з пунктом 7 частини першої статті 85, частиною п’ятою статті 103 Конституції України чергові вибори Президента України призначаються Верховною Радою України та проводяться в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України.
         Постановою Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року № 2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року. Порядок проведення виборів Президента України встановлено Законом України "Про вибори Президента України" (далі – Закон).
         Конституцією України та Законом визначено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.
         Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.
         Кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому Законом.
         Громадяни України, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій як їх члени, а також у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів Президента України та інших заходах у порядку, визначеному Законом та іншими законами України.
         Реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, утвореній згідно із Законом.
         Вибори Президента України є прямими. Громадяни України безпосередньо обирають Президента України.
         Участь громадян України у виборах Президента України є добровільною.
         Виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.
         Голосування на виборах Президента України є таємним.
         Кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто.
         Президентом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років.
         Право висування кандидата на пост Президента України належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через політичні партії, а також шляхом самовисування відповідно до Закону.
         Будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та Законом.
         Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.
         Забороняється застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця.
         Забороняється контроль за волевиявленням виборців. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.
         Членам виборчих комісій, іншим особам забороняється вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.
         З метою захисту своїх виборчих прав громадяни можуть звертатися до виборчих комісій на підставі Закону, до суду – в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, до правоохоронних органів – у випадках, коли законодавством передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність за порушення виборчих прав громадян.

 

 

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

З метою загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" (консультує юрист –консультації Міністра юстиції України П.Петренко): «Щеплення від булінгу: як Україна бореться з підлітковою агресією?»

 

 

Рокитнянський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області повідомляє :

 

ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Кагарлицької місцевої прокуратури за 2018 рік на території Рокитнянського району (відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)

 

Звернення громадян

       Упродовж 2 місяців поточного року до Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області надійшло 12 звернень громадян.

       З них 4, тобто кожне третє, направлено за належністю в інші відомства на підставі п. 3 ст. 7 Закону України «Про звернення громадян».

       За результатами розгляду 1 звернення внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування.

       З урахуванням наявних повноважень Рокитнянським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури вирішено 7 звернень, з яких 3 стосувались питань досудового розслідування.

      Крім того, упродовж вказаного періоду на особистому прийомі прокурорами Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури прийнято 25 громадян, з них 10 особисто начальником Рокитнянського відділу

 

Про підозру молодикам, які у стані алкогольного сп’яніння вчинили хуліганство, пов’язане з опором громадянам

12.02.2019 близько 18 год. троє молодиків, перебуваючи в стані алкогольного  сп’яніння, знаходячись в електропотязізі сполученням Миронівка- Фастів, на перегоні "Лютарський-Ольшаниця", вчинили грубе порушення громадського порядку, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, а саме почали стукати ногами в двері до кабіни машиніста, намагаючись проникнути до її середини та висловлювались при цьому нецензурною лексикою, погрожуючи машиністу застосуванням насильства.

Стрілець воєнізованої охорони на залізно-дорожній станції Миронівка, який в цей час перебував у кабіні машиніста даного електропотяга, вийшов з кабіни машиніста та увійшов до середини вагона та з метою припинити хуліганські дії зробив зауваження групі осіб щодо їх зухвалої поведінки.

З метою припинення хуліганських дій зловмисників, працівник охорони здійснив один попереджувальний постріл вгору, на який останні не відреагували та чотири постріли в сторону злочинців, заподіявши їм тілесні ушкодження та змусивши останніх припинити свої хуліганські дії.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 296 КК України (хуліганство).

Судом до зловмисників застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

За вчинене чоловікам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

 

 

Звернення депутата Рокитнянської районної ради VII скликання,  голови Рокитнянської районної громадської організації учасників АТО та учасників бойових дій "РОСИЧІ" Зелінського С.В.

 

  

Адміністрація Рокитнянського центру ПМСД надає інформацію про хід Урядової програми «Доступні ліки»:

Які зміни чекають на урядову програму «Доступні ліки» у 2019 році?

 

 

 

Щодо підтримки впровадження  проекту "Об"єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень"

 

 

З метою забезпечення роз’яснень вимог чинного законодавства та підвищення рівня проінформованості  населення

                                              Рокитнянський районний відділ

                                   державної реєстрації актів цивільного стану 

Головного територіального управління юстиції у Київській області повідомляє:

 

 

Як повторно отримати свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану?

 

 

Батьки новонароджених дітей зможуть скористатися пакетом послуг «Електронне малятко»

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги  з внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулюванняРокитнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги з державної реєстрації розірвання шлюбуРокитнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області

 

 ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги з державної реєстрації зміни іменіРокитнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області

 

 ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги з державної реєстрації народженняРокитнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області

 

 ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги з державної реєстрації смертіРокитнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги з державної реєстрації шлюбуРокитнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області

 

 

Як власникам нерухомого майна захиститися від рейдерських атак?

 

 

 Як оскаржити незаконні дії державного реєстратора?

 

 

Комунальне некомерційне підприємство Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги повідомляє:

                                                             

16 січня 2019 року в місті Києві відбувся тренінг по проекту «HealthLink Київський регіон» .

Головна мета даного проекту – прискорити  процес подолання епідемії ВІЛ в Україні через можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікувати.

Винятковість HealthLink  в тому, що він органічно лягає в медичну реформу , запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні.

 Даний тренінг відвідали сімейні лікарі та медичні сестри Комунального некомерційного підприємства Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» : Костина Тетяна Олександрівна,  Чубко Наталія Валеріївна, Носенко Надія Миколаївна, Малюта Наталія Миколаївна, Клименко Олена Гнатівна.

Тематикою даного тренінгу є «Подолання стигми та дискримінації, пов»язаної з ВІЛ, у медичних закладах України як основного бар’єру до тестування та лікування».

Після завершення тренінгу бажаючі мали можливість поспілкуватися із тренерами даного тренінгу.

 

 

                                           

Про декларування   

     Відповідно до норм Закону України «Про запобігання корупції» розширено коло осіб, які зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (е-декларацію), за 2018 рік шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) за формою, що визначається цим агентством.

        Таку декларацію зобов’язані будуть подати і депутати місцевих рад усіх рівнів та особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема керівники комунальних підприємств, установ та закладів тощо.

     Звертаємо Вашу увагу, що заповнення е-декларації відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

         З метою своєчасного заповнення е-декларацій на сайті НАЗК та подання її у належний Законом строк радимо завчасно отримати ЕЦП.
 


 

     

ОГОЛОШЕННЯ

З 1 вересня 2016 р. у смт Рокитне працює Рокитнянське бюро правової допомоги, як відокремлений структурний підрозділ Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

До Рокитнянського бюро можуть звернутися соціально незахищені категорії осіб згідно статті 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”: малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, ветерани війни та учасники АТО, неповнолітні, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю, внутрішньо переміщені особи, біженці. Всім цим соціально незахищеним особам бюро здійснює представництво інтересів в судовому порядку, також надання юридичних консультацій для всіх категорій громадян, активне правопросвітництво, доступ до електронних сервісів МІН'ЮСТУ. При зверненні до бюро громадянам при собі мати паспорт та інші необхідні документи.

Рокитнянське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: 09601, смт. Рокитне, вул. Смоляна, 9, біля “Ощадбанку”, в районі (КП “Рокитнетепломережа”), тел.: 5-12-61.

Рокитнянське бюро правової допомоги здійснює прийом громадян у робочі дні понеділок - п'ятниця з 08.00 год. до 17.00 год., обідня перерва з 12.00 год. до 12.45 год. Ми раді надати якісну безкоштовну правову допомогу усім бажаючим.